Klinika Weterynaryjna Rzeszów rawicz

Piesek na studiach

Od jakiegoś okresu czasu coraz więcej młodych osób decyduje się na nabycie psa. Czy jest to dobra decyzja? Z pewnością dużo osób wykrzykujących „pies na studiach! Oszalałeś!” stwierdza, iż zahacza to o brak zdrowia psychicznego, aczkolwiek posiadacze kosmatych pupili mówią co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku a przy tym rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w sytuacji, kiedy nie posiadasz jeszcze stałej pracy a także niezmiennego adresu zamieszkania jest dopuszczalne czy może jednak nie?
Wszystko naturalnie zależy od osoby. Każdy ma inne przyzwyczajenia, które wynosi z domku. Jedni, przyzwyczajeni do domku z ogródkiem a przy tym taty, który codziennie wychodzi pobiegać z czworonogiem, mogą zaznać szok starając się niespodziewanie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a przy tym posiadanie czworonoga w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie wyznaczało to najmniejszego problemu.
Pamiętajmy jednakże, że jako studenci mamy ograniczony budżet oraz zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtenczas stosownych specjalistów, jednakowoż niezbyt kosztownych, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów bądź Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny jednoczą się z jakością – oceńcie indywidualne nastawienie lekarzy i to jak bardzo przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie również o tym, że w domu, w którym mieszkają tylko osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły smyków lub wstających wcześnie mam, piesek będzie musiał spędzić bynajmniej parę godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie w związku z tym właściwą rasę i temperament, który nie przyzwoli czworonogowi cierpieć w takiej sytuacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.