Klinika Weterynaryjna Rzeszów skawina

Psina na studiach

Od jakiegoś czasu coraz więcej młodych osób decyduje się na zakup czworonoga. Czy jest to właściwa decyzja? Niezbicie dużo osób wykrzykujących „pies na studiach! Oszalałeś!” utrzymuje, że zahacza to o obniżenie zdrowia psychicznego, jednakże posiadacze kosmatych pupili mówią co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku i rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w chwili, gdy nie posiadasz jeszcze stałej roboty a także niezmiennego adresu zamieszkania jest możliwe czy też może jednak nie?
Wszystko oczywiście zależy od osoby. Każdy ma inne przyzwyczajenia, które wynosi z domku. Jedni, przyzwyczajeni do domku z ogródkiem a przy tym taty, który na co dzień wychodzi pobiegać z czworonogiem, mogą zaznać wstrząsu starając się niespodzianie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a także posiadanie psa w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie wyznaczało to najmniejszego kłopotu.
Pamiętajmy jednakże, że jako studenci mamy ograniczony budżet a przy tym zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wtenczas dobrych ekspertów, jednakowoż niezbyt drogich, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów bądź Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny wiążą się z jakością – oceńcie indywidualne stanowisko lekarzy i to jak bardzo przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie także o tym, że w domu, w którym żyją jedynie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły smyków lub wstających wcześnie mam, czworonóg będzie musiał spędzić przynajmniej parę godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie w związku z tym należytą rasę oraz charakter, który nie pozwoli psu ucierpieć w takiej sytuacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.