Castingi człuchów

Casting

Castingi urządzane są współcześnie w bardzo wielu miejscach. Kiedyś łączone wyłącznie z castingami modelek, współcześnie w wielu przypadkach prowadzone są dodatkowo w pracy. Casting na najlepszego pracownika, dlaczego nie?
Casting na pracownika, gdy większość kandydatów posiada pokrewne CV?
W takim wypadku castingi polegają na tym, że osoby ubiegające się o pracę, powinny przedstawić się z jak najlepszej strony. Jak wiadomo, że nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o prezencję i nie to w większości wypadków jest oceniane. Chodzi o całość postawy, i to jak całościowo dana osoba wypadnie w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Chlebodawca ma prawo wybrać osoby, które w największym stopniu mu przypadły do gustu, czy to pod względem przeżycia, czy też wykształcenia, czy temperamentu. Przeważnie chlebodawcy nie zdradzają swoich kryteriów, którymi się sterują. 
Całkowicie inaczej jawią się castingi na modelkę, gdzie oceniany jest przeważnie wygląd oraz postawa danej pretendentki. W szczególności ewentualna modelka powinna zjednać sobie jury właściwą postawą, to znaczy sposobem poruszania się i ujmowania wzrokiem. Modelka powinna potrafić operować zarówno ciałem, jak i wzrokiem, czy też gestami, aby doceniona została za właściwą. 
Mnóstwo zależy także od tego czego przewiduje rzeczowy klient a także gdzie zatrudniona zostanie wybrana dziewczyna a przy tym jakiego typu kampanie będzie przeprowadzać. 
Castingi najczęściej trwają całe dnie, ponieważ pretendentów może być nawet kilkudziesięciu. Dlatego powinno wyekwipować się w wielką dawkę cierpliwości oraz właściwego humoru, który na pewno także pomoże w czasie czekania na swoją kolej.


Możliwość komentowania jest wyłączona.