Aranżowanie stron internetowych brzeziny

Jak napisać dobrą stronę www?

Strony WWW (World Wide Web) bezdyskusyjnie kojarzą nam się z internetem. Miejscem, w którym praktycznie wszyscy spędzamy masę czasu. Zarówno na grze jak i na frajdzie. Gdyby jednakże nie zaistniały strony internetowe, Net wyglądałby w ogóle inaczej.
Na początku działania Netu jako sieci między uczelniami w Stanach Zjednoczonych, strony internetowe istotnie różniły się od tych, które znamy dzisiaj. Poprzez to, że internet był nadzwyczaj powolny, parę tysięcy razy wolniejszy aniżeli ten który znamy na dzień dzisiejszy, trzeba było gonić do odpowiedniej optymalizacji. Z początku zaniedbywano więc zupełnie grafikę a skupiano się na przekazaniu takiej liczby tekstu, żeby załadowanie strony nie trwało wieczność. Oczywiście wtenczas komponowanie stron internetowych było znacznie łatwiejszym zadaniem aniżeli dzisiaj. Jednak, co może zdawać się dziwne, mniej osób umiało się tym zająć. Internet wówczas raczkował, komputery na dobrą sprawę wraz z nim. Nie wszystkich było stać na posiadanie takiej maszyny w mieszkaniu, jeszcze mniej ludzi wiedziało, jak na dobrą sprawę ją stosować.
Kluczowymi zaciekawionymi byli oczywiście studenci elektroniki. Wówczas jeszcze trudno było napotkać lubiany kierunek jakim jest współcześnie Informatyka.
Komponowanie stron internetowych obecnie jest już znacząca bardziej zaawansowanym zajęciem. Prócz napisania odpowiedniego kodu strony w HTML a potem odpowiedniego sformatowania go używając arkuszy stylów, musimy niejednokrotnie użyć poboczne skrypty, zjednoczyć stronę z bazą danych lub stworzyć panele logowania.


Możliwość komentowania jest wyłączona.